Jedná se o dětské jízdní kolo 12“ BRAVE TN, EAN: 4546 132 417 6403, které bylo vyrobeno v Číně.
Při jízdě na kole je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu – možnost pádu uživatele.
Nevyhovující mezera mezi předním kolem a vidlicí, možnost uskřípnutí prstů. Na přední vidlici připevněn upevňovací prostředek (pravděpodobně držák na světlo), který nesplňuje požadavky na ostrost hran. Výrobek tak ohrožuje zdraví a riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.
„Česká obchodní inspekce zakázala prodej uvedeného nebezpečného výrobku a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhnul předmětný výrobek v trhu,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.