Kolo dětské Leader Fox 16

(Praha 10. června 2009) Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který hlavně pro děti představuje riziko. Tento výrobek bude zařazen do mezinárodního výstražného systému RAPEX.

Jde o dětské kolo Leader Fox 16“, YPO 7120934. Toto kolo nesplňuje požadavky na bezpečnost. Sloupek řidítek je opatřen nevyhovující značkou, která je prakticky nezřetelná a není vybaven spolehlivou zarážkou.

Sedlovka je opatřena nevyhovující značkou, která je prakticky neviditelná a není vybavena spolehlivou zarážkou. Nevyhovující vnější a vnitřní chránič řetězu. Chybí některé informační povinnosti v návodu. Výrobek označen č. normy na horská kola.

 

Při jízdě je pravděpodobné, že nastane situace, kdy dojde k zachycení oblečení, tkaniček obuvi, popř. přiskřípnutí prstů z důvodu nedostatečného zakrytování řetězu, možnost pádu uživatele.  Nedostatečné zasunutí řidítek do sloupku vidlice nebo nedostatečné zasunutí sedlovky do rámu – uvolnění řidítek nebo sedlovky během jízdy, možnost nečekaného pádu s následkem těžkého poranění. Riziko spojené s běžným používáním výrobku je stále přítomné a reálné.    

 

ČOI zakázala u distributora prodej uvedeného nebezpečného výrobku. Další opatření bude provedeno u výrobce.


Přílohy
Copyright 2010 Česká obchodní inspekce
Stránky navštívilo již {visit_rate value='visitors'} uživatelů