ČOI na výstavišti Zahrada Čech

(Ústí nad Labem, 17. duben 2014)  Další ročník veletrhu pro zahrádkáře, chalupáře a kutily Zahrada Čech se konal v Litoměřicích ve dnech 9. – 13. dubna. Na veletrhu bylo možné si nejen prohlédnout, ale také zakoupit výrobky z tradičního sortimentu pro zahradu a chalupaření. Pracovníci Inspektorátu Ústeckého a Libereckého prověřili během výstavních dnů celkem 25 prodejců a pochybení našli u 6 z nich.

Veletrh Zahrada Čech letos opět přilákal stovky vystavovatelů a desítky tisíc návštěvníků. A protože se jedná i o veletrh prodejní, nechyběli na něm ani kontroloři České obchodní inspekce. Na dodržování zákona o ochraně spotřebitele se během výstavních dnů zaměřila kontrola pracovníků Inspektorátu Ústeckého a Libereckého. Kontroly provedli u 25 prodejců s potravinami, domácími potřebami či zahradní technikou. Pochybení našli v 6 případech (tj. 24 %).

Na základě zjištěných nedostatků uložili inspektoři 5 pokut v celkové výši 6 500 Kč, kdy u nabízených výrobků chyběly důležité informace pro spotřebitele, zejména názvy výrobků, návody na použití, případně k ošetřování a údržbě, či chybělo stanovené označení shody CE v souladu s technickými předpisy. Dalším porušení pak bylo nesprávné účtování, používání úředně neověřených měřidel a neumožnění spotřebiteli ověřit si deklarovanou míru podávaných nápojů či hmotnost pokrmů.

Zákaz prodej byl vydán na 120 kusů výrobků v celkové hodnotě 18 000 Kč, kdy prodávající nabízel MP3 přehrávače, které nebyly vybaveny návody na použití v českém jazyce. Správní řízení bylo zahájeno s jedním prodejcem.


Celá zpráva zde:
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena