3. Je podnikatel povinen mi vystavit EET účtenku?

Obecně je podnikatel povinen vydat účtenku vždy, tedy bez vyzvání. Pro některé typy podnikání nebo osoby podnikatelů však zákon stanoví výjimku. Některé výjimky jsou ovšem pouze dočasné, proto po určitém datu budou i ostatní podnikatelé povinni vydat vám účtenky.

Kde je to upraveno: § 12, § 18 odst. 1 písm. b), § 37 zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb

2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena