Kaufland stáhl z prodeje nebezpečnou rychlovarnou konvici

(Praha, 21. březen 2014)  Společnost Kaufland Česká republika, v.o.s., na základě žádosti německého dodavatele Kaufland Warenhandel GmbH informovala Českou obchodní inspekci o stažení nebezpečného výrobku. Jedná se o rychlovarnou konvici značky Tristar WK-1317. Bezpečnostní riziko se vztahuje na výrobek s číslem šarže 0557-1317, který byl v prodeji v prodejnách Kaufland od prosince 2013.

Podle Společnosti Kaufland ČR se může stát, že se vnitřní vodiče rychlovarné konvice během používání protaví krytem základny. Dále společnost Kaufland ČR uvádí, že tuto skutečnost rozsáhle testovala a dospěla k závěru, že rychlovarná konvice nebyla vyrobena v souladu s bezpečnostními náležitostmi Směrnice o nízkém napětí (2006/95/EC).

Pokud vlastníte rychlovarnou konvici WK-1317 s číslem šarže 0557-1317, vraťte ji do prodejny Kaufland a získáte zpět kupní cenu, a to i bez předložení pokladní stvrzenky. Pokud konvici nemůžete vrátit do prodejny, nadále ji nepoužívejte a zlikvidujte ji. (Číslo šarže najdete na stříbrné nálepce na dolní straně základny.)
 
Více informací naleznete ZDE.


Celá zpráva zde:
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena