Kontroly v nočních barech a na diskotékách

(České Budějovice, 13. květen 2013) Mimořádnou  kontrolní akci zaměřenou  na provozovny s víkendovým a nočním provozem provedli v dubnu a květnu tohoto roku kontrolní  pracovníci Inspektorátu Jihočeský a Vysočina.  Jednalo se zejména o kontroly nočních barů, nonstopů a diskoték. Inspektoři se  zaměřili na správnost účtování, dodržování deklarovaného množství podávaných nápojů a seznámení s cenami. Porušení povinností zjistili v 64 % kontrol.

V rámci akce bylo provedeno celkem 14 kontrol. Porušení zákona o ochraně spotřebitele zjistili pracovníci inspektorátu v 9 případech (64%).  Prodejci  nedodržovali u podaných nápojů deklarované míry, neseznámili kupujícího s cenou, neuváděli objemové jednotky u rozlévaných nápojů  a neposkytovali informace v souvislosti s povinností uvádět údaje o kurzu při platbě v eurech.

Na základě zjištěných nedostatků uložili inspektoři v 9 případech pokuty na místě  v celkové výši 16 000 Kč. Ve dvou případech bylo s poskytovateli služeb zahájeno správní řízení.

Vzhledem k výsledkům mimořádné kontrolní akce budou pracovníci inspektorátu pokračovat v kontrolách provozoven s víkendovým a nočním provozem i v následujícím období, zejména v souvislosti s blížící se letní turistickou sezónou.


Celá zpráva zde:
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena