Nebezpečně hlasitý dětský telefon

(Praha, 6. září 2013)  Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek – dětský telefon Intercom Phone Set na baterie, který představuje vážné riziko zejména pro děti. „Při hraní s tímto telefonem hrozí dítěti poškození sluchu, neboť bylo zjištěno, že emisní hladina akustického tlaku stanovená normou byla překročena o 15 %. Akustický tlak nesmí přesáhnout 90 dB, což výrobce nedodržel,“ upřesnil rizika při běžném používání výrobku Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI. Na jeho prodej inspektoři vydali zákaz a bude nahlášen do systému RAPEX.

Jde o výrobek:

  • Dětský telefon „Intercom Phone Set“
  • No. 1010, 113549
  • EAN: 8590331135493
  • Výrobce: YAM YIK TAT Trading Limited, HK – Čína
  • Dodavatel: Wiky, s. r. o., Kyjov

Příčiny nebezpečnosti

Příslušná technická norma stanoví, že emisní hladina akustického tlaku naměřená při použití ušního spojovacího prvku nesmí překročit 90 dB. Naměřeno však bylo 104,3 dB.

Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít k poškození zdraví uživatele, konkrétně sluchu.

Česká obchodní inspekce prodej rizikového dětského telefonu zakázala a následně distributor přijal opatření ke stažení tohoto výrobku z trhu.

Snímek balení dětského telefonu (JPG) ke stažení:


Celá zpráva zde:

nebezpecny-detsky-telefon-intercom.jpg (, 75,25 KB)

2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena