Padělky na pražské Národní třídě a v OC Palladium

(Praha, 18. červenec 2012) O skutečnosti, že spotřebitelé si uvědomují svá práva a neváhají na jejich porušování Českou obchodní inspekci upozornit, svědčí podání z posledních týdnů. Inspektoři prověřovali podezření na užití nekalých obchodních praktik, konkrétně upozornění, že v některých obchodech přímo v centru Prahy jsou nabízeny padělky – výrobky neoprávněně označené chráněnými známkami renomovaných výrobců. Tato podezření kontroly potvrdily. Padělky značkových výrobků byly v obou případech zabrány a prodávající čeká správní řízení.
Na základě podnětu spotřebitele byla minulý týden provedena kontrola v outletové prodejně na Národní třídě v Praze, a to ve spolupráci se zástupkyní majitelů práv k ochranným známkám, které byly v prodejně nabízeny.

Při kontrole bylo zajištěno 342 kusů textilních výrobků, jejichž prodejem by majitelům práv vznikla škoda přesahující milion korun. Zajištěny byly textilní výrobky neoprávněně označené chráněnými známkami Tommy Hilfiger, Holister, Abercrombie&Fitch, La Martina, Burberry a Lacoste.

Na základě podnětu jiného spotřebitele byly v polovině června zajištěny další padělky, a to pouzdra a kryty na mobily, neoprávněně označené ochrannými známkami Louis Vuitton a Chanel, v hodnotě cca 7 500 Kč. Tyto výrobky byly nabízeny k prodeji ve stánku umístěném ve 2. podlaží obchodního centra Palladium.

V obou případech bude s prodávajícími vedeno správní řízení pro užití klamavých obchodních praktik.


Celá zpráva zde:
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena