Padělky na tržnici Strážný

(České Budějovice, 13. květen 2013)  Ve středu 1. května 2013 provedli pracovníci inspektorátu pro kraje Jihočeský a Vysočina mimořádnou kontrolní akci na tržnici Strážný. Akce, která se konala ve spolupráci s cizineckou policií, byla zaměřena na prokázání nabídky, skladování nebo prodeje zboží porušující práva duševního vlastnictví. Při kontrole zajistili pracovníci inspektorátu 66 kusů textilních výrobků porušujících práva duševního vlastnictví v hodnotě vyjádřené cenou originálů 78 550 Kč.

Současně s kontrolou zaměřenou na odhalení nabídky, skladování a prodeje padělků zjistili pracovníci inspektorátu ČOI u 8 prodejních stánků s textilními výrobky porušení informační povinnost a nabídku zboží bez řádného označení cenovkami.

Za zjištěná  porušení zákona o ochraně spotřebitele bylo prodejcům na místě uloženo 8 pokut v celkové výši 8 000 Kč. V jednom prodejním stánku odhalili kontrolní pracovníci inspektorátu 12 druhů výrobků porušujících práva duševního vlastnictví. Jednalo se o 66 kusů textilních výrobků v hodnotě originálů 78 550 Kč.


Celá zpráva zde:
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena