Padělky z tržnic ve městech nemizí

(Praha, Brno, 12. září 2012) Na kontroly prodeje padělků se v minulém týdnu zaměřili inspektoři ČOI ve spolupráci s pracovníky celní správy a cizinecké policie: V Brně na tržnici Olomoucká zasahovali na základě žádosti policie, jejíž příslušníky zavřeli prodejci do kontejneru s padělky, v Praze se jednalo o společnou kontrolu tržnice v Holešovicích s celníky. Výsledkem těchto dvou kontrol bylo zabrání celkem 1 113 kusů padělků značkového zboží, v ceně originálů odhadem za cca 2,7 milionu Kč.

Cizineckou policií byli ve čtvrtek 6. září 2012 ke kontrole v tržnici Olomoucká v Brně operativně přizváni čtyři pracovníci ČOI Inspektorátu Jihomoravského a Zlínského, kteří zjistili, že prodávající v kontejneru nabízel a skladoval zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. Celkem bylo zajištěno 560 kusů padělků textilních výrobků a galanterie, jejichž hodnota vyčíslená v ceně originálů činila 1 034 950 Kč.
 
V pátek 7. září kontrolovali inspektoři Inspektorátu Středočeského a Hl. m. Prahy ve spolupráci s pracovníky Celního ředitelství Praha dodržování zákazu prodeje výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví v pražské Holešovické tržnici. Výsledkem společné kontrolní akce bylo zajištění 553 kusů výrobků, jejichž hodnota vyčíslená v ceně originálů byla 1 652 680 Kč. Jednalo se o výrobky neoprávněně označené chráněnými známkami Adidas, Puma, Nike, Tommy Hilfiger, Replay, Lacoste, Burberry, Louis Vuitton, Dolce Gabanna, Diesel, Prada, La Martina, Gucci, Hugo Boss, Armani, Chanel, Fox, Monster nebo DC.

S kontrolovanými osobami bude po identifikaci a vypracování odborných posudků potvrzujících, že se u zabraného zboží jedná o porušení některých práv duševního vlastnictví, zahájeno správní řízení, ve kterém ředitelé příslušných inspektorátů ČOI rozhodnou o výši pokut, propadnutí zboží a jeho následné likvidaci či předání k humanitárním účelům.


Celá zpráva zde:
2021 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena