Rizikové e-shopy

Zde Česká obchodní inspekce uvádí informace o internetových stránkách, které považuje za rizikové především z důvodu nedodržování některých zákonných povinností a obtížné vymahatelnosti spotřebitelských práv. Tyto obchody mají často neznámé provozovatele, nebo jejich provozovatelé sídlí ve státech mimo EU:

www.onycosolveoriginal.com

Doména je registrovaná ze zahraničí. Obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné, stejně tak společnost naprosto nereaguje na reklamace a vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu. Jako provozovatel je uvedena společnost Onycosolve LLC, 2000 Town Center, Southfield, Michigan.

(12. 10. 2017)

———————————

www.product-club.com/cz/

Na stránkách nejsou žádné údaje o prodávajícím. Nedůvěryhodné recenze. Stránky Vás přesunou na jiné další podobné weby, např. bustural.com, kde dochází cíleně k odpočítávání (nátlak na rozhodnutí spotřebitele), fotografie údajně spokojených zákazníku z fotobanky, registrace stránek na Panamě.

(10. 10. 2017)

———————————

www.naradi-trepera.cz

Opuštěná dříve fungující doména byla obsazena novým prodávajícím. Nabízí převážně obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím a obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(09. 10. 2017)

———————————

www.zacnivcas.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Na stránkách se prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím a obchodní podmínky. Stránka je registrována na jakýsi německý subjekt. Nákup na těchto stránkách z uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(06. 10. 2017)

———————————

www.smkarbo.cz

Ze stránek smkarbo.cz není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, stopy vedou dokonce na Nový Zéland. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné, výhradně v angličtině. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(05. 10. 2017)

———————————

www.stavimesvami.cz

Z těchto stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou také naprosto nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(03. 10. 2017)

———————————

slevypandora.cz
blueoceantravel.cz

Na obou e-shopech chybí jakékoli údaje o prodávajícím, obchodní podmínky neobsahují zákonem stanovené informace, jsou psané nesrozumitelným způsobem, balíček se zbožím je odeslán z Číny.

(02. 10. 2017)

———————————

www.studiopantheon.cz

Z těchto stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Zcela zde chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou také naprosto nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(27. 09. 2017)

———————————

www.znackovyobchod.eu

Tento e-shop nabízel padělky, je podáno trestní oznámení od Celní správy. Nákup na těchto stránkách z důvodu nabízených falz hodnotí Česká obchodní inspekce jako rizikový.

(26. 09. 2017)

———————————

www.mc-rampusacek.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu. Na stránkách se prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné. Stránky jsou špatně přeloženy do češtiny a jeví klasické známky podvodného e-shopu. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(21. 09. 2017)

———————————

www.casmaturity.cz
essens4you.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu chybí, informace obsažené v obchodních podmínkách jsou zcela nedostatečné. Nákup na těchto stránkách z výše uvedených důvodů hodnotí ČOI jako rizikový.

(11. 09. 2017)

———————————

www.matyaspaur.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu zcela chybí, doména je registrovaná ze zahraničí. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že zboží některým spotřebitelům nebylo i přes uhrazení kupní ceny doručeno. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená.  

(11. 09. 2017)

———————————

realitynadeje.cz

Na stránkách se prodává oblečení a obuv, chybí zde jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou zcela nedostatečné a nesrozumitelné (diakritická znaménka jsou nahrazena otazníky), držitel domény sídlí zřejmě na fiktivní adrese, název domény odkazuje na zcela jinou službu (reality).

(25. 08. 2017)

———————————

nejlepsi-doporuceni.com/energysaver/2639/index.php

Na stránkách se uvádí nepravdivé informace o výrobku, který je jediný v nabídce a má údajně uspořit elektrickou energii, jde však o klamání spotřebitele. Stránky navíc vyvolávají dojem časové tísně – odpočítává se počet výrobků na skladě, ani tyto informace ale nejsou pravdivé (po aktualizaci stránky se celý proces opakuje). Je to jen nátlak (či dokonce agrasivní obchodní praktika) s cílem přinutit spotřebitele k zakoupení výrobku, který nejen nepotřebují, ale navíc ani nemůže energii ušetřit, jak provozovatel e-shopu tvrdí.

(18. 08. 2017)

———————————

www.penzionwitke.cz
www.lacka.cz

Doména má držitele se sídlem v Číně, na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné – jedná se pravděpodobně o nepovedený strojový překlad do českého jazyka. Doménová adresa (penzion) nesouvisí s nabízeným zbožím (kabelky, boty, oblečení). Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce spotřebitele varuje.

(15. 08. 2017)

———————————

www.biofreshfood.cz

Doména má držitele se sídlem v Číně, na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné – jedná se pravděpodobně o strojový překlad do českého jazyka. Název domény odkazuje na jiný druh zboží (potraviny), než je na stránkách prodáván (obuv).

(14. 08. 2017)

———————————

www.cafebalkon.cz

Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího, spotřebitelce bylo dodáno jiné než objednané zboží, které bylo zasláno z Číny a spotřebitelce byl vyrouben celní poplatek, o kterém nebyla dopředu informována.Prodávající na pokusy o kontakt prostřednictvím internetového kontaktního formuláře nereaguje. Doména je registrována společností 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, na jméno Katharina Schneider, An der Schillingbrücke 30, 89189, Neenstetten, Německo.

(11. 08. 2017)

———————————

www.pharmawise.cz
www.kyuba.cz
www.strojtos.cz
www.pemi-fasady.cz
www.autofactory.cz
www.kolin-jablonova.cz
www.zhenrisaru.cz
www.zlinucetni.cz
www.vipdrive.cz

Na těchto opuštěných doménách vznikly rizikové e-shopy. Na stránkách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá prodávanému sortimentu. Registrátorem stránek je opět společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(28. 07. 2017)

———————————

www.zdravavyzivatabor.cz
www.mcckpe.cz
www.svobodaelektroprace.cz
www.sizepower.cz

Na stránkách je opět nabízena zejména obuv. Na těchto doménách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá prodávanému sortimentu. Registrátorem stránek je společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(25. 07. 2017)

———————————

www.alfasun.cz

Dle podnětů spotřebitelů dodáno zcela jiné zboží než objednané, na reklamaci prodávající nereaguje. Na stránkách nejsou uvedeny žádné identifikační údaje prodávajícího.

(24. 07. 2017)

———————————

fuelfree-pro.com

Důvod zveřejnění: chybí kontakt na prodávajícího, chybí obchodní a reklamační podmínky.  Je nabízeno zařízení Fuelfree, které údajně snižuje spotřebu pohonných hmot u vozidel. V databázi WHOIS je uvedeno, že provozovatelem stránek je Alexander Kazachkov z Rigy (Lotyšsko).

(20. 07. 2017)

———————————

www.kolena-bez-bolesti.com
www.lecba-kloubu.com

Důvodem zveřejnění je absence identifikace prodávajícího (u kontaktního formuláře je pouze adresa 7061 Grand National Dr Orlando, Florida 32819, USA), obchodní podmínky jsou v anglickém jazyce, fotografie na stránkách (doktoři, spokojení zákazníci) s velkou pravděpodobností jsou smyšlené a pocházejí z fotobanky.

(11. 07. 2017)

———————————

www.slevolandie.cz

Na tento e-shop již eviduje Česká obchodní inspekce více podání od spotřebitelů – obchod přijme platbu, nedodá zboží a dále nekomunikuje. Peníze spotřebiteli nevrátí.

(03. 07. 2017)

———————————

www.czechmoda.com

Na tomto e-shopu je prodávána obuv, oblečení a doplňky, důvodem pro zveřejnění je důvodné podezření, že jsou na tomto e-shopu prodávány padělky. Prodávajícím je společnost Vulcain Int LTD se sídlem v Bulharsku. Ve spolupráci s bulharským dozorovým orgánem bylo zjištěno, že se prodávající na uváděné adrese nevyskytuje.

(23. 06. 2017)

———————————

www.themfrc.cz

Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu chybí. Přestože se jedná o české webové stránky, na stránkách je používaný velmi nekvalitní český jazyk, zřejmě se jedná o strojový překlad. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že některým zákazníkům bylo doručeno zcela jiné zboží, a to nižší kvality, než byla objednána, podnikatel pak odmítá situaci řádně řešit. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího je pak obtížné zákonné nároky vymáhat.

(23. 06. 2017)

———————————

econorcz.slipkas.com
econorcz.kupitdo.com

E-shop nabízí „přístroj pro šetření elektřiny“. Na stránkách nejsou uvedeny žádné informace o prodávajícím ani obchodní podmínky, naopak se zde vyskytují zřejmě fiktivní komentáře spokojených uživatelů s fotografiemi, které pocházejí z fotobanky. Držitel domény je z Ruska.

(19. 06. 2017)

———————————

www.detskyklubrarasek.cz
www.mruklid.cz
www.koneckoncu-restaurace.cz
www.barbar-liberec.cz
www.teloveoleje.cz
www.fgcplzen.cz
www.expediceonline.cz
www.ikeafestivalnapadu.cz
www.atdband.cz
www.liliputovani.cz
www.finance-kubincova.cz
www.zanaharmonie.cz
www.utajenediscipliny.cz
www.velkamravenecnicka.cz
www.monikastolfova.cz
www.rodicingfestival.cz

Na stránkách chybí jakékoli údaje o prodávajícím, obchodní podmínky neobsahují zákonem požadované informace, jedná se o automatický překlad do českého jazyka. Držitelé domén jsou ze zahraničí (Čína).

(16. 06. 2017)

———————————

zavlahy-cz.com

Na základě podnětu spotřebitele Česká obchodní inspekce prověřila internetové stránky a zjistila, že na nich nejsou uvedeny žádné údaje, prostřednictvím kterých by bylo možné identifikovat prodávajícího. Nepodařilo se ani identifikovat subjekt, na který je tato doména registrována. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, také chybí.

(16. 06. 2017)

———————————
www.pandoraprsteny.cz

Důvod pro zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, chybí. Přestože se jedná o české webové stránky, na stránkách je používaný velmi nekvalitní český jazyk. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že některým zákazníkům nebylo i přes úhradu celé kupní ceny zboží doručeno. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího je pak obtížné zákonné nároky vymáhat.

(01. 06. 2017)

———————————

www.doverfitness.cz

Důvod pro zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí, na stránkách je pak používaný velmi nekvalitní český jazyk. Doména je registrovaná v USA. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, zboží navíc bylo některým zákazníkům doručeno z Číny. Z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy, stejně tak možnost reklamovat zboží je velmi ztížená.

(01. 06. 2017)

———————————

www.noha-zdravi.com

Důvodem pro zveřejnění jsou především chybějící údaje o provozovateli daného e-shopu, tedy o osobě, se kterou spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči níž může nárokovat svá práva (uvedena je pouze adresa „7061 Grand National Dr Orlando, FL 32819. USA“). Tento e-shop naplňuje i další  typické znaky podvodného e-shopu, např. registrace domény v zahraničí, chybějící obchodní podmínky, atd.

(01. 06. 2017)

———————————

www.mojesranda.cz

Důvodem pro zveřejnění jsou především chybějící údaje o provozovateli daného e-shopu, tedy o osobě, se kterou spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči níž může nárokovat svá práva. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že provozovatel tohoto e-shopu nereaguje na jakékoli pokusy o komunikaci, a tedy neumožňuje spotřebitelům uplatnit svá práva, ať už se jedná o právo na odstoupení od smlouvy, příp. na reklamaci. Uvedený e-shop naplňuje i další  typické znaky podvodného e-shopu, tj. špatná kvalita stránek, nesrozumitelné použití českého jazyka, registrace domény v zahraničí, atd.

(01. 06. 2017)

———————————

www.nejsemvelbloud.cz
www.1soukromazskv.cz
www.bytyholice.cz
www.berounmaminkam.cz
www.kozloviceunepomuka.cz
www.discoplanet.cz
www.uctyrtlapek.cz
www.hospudkausplavu.cz
www.podlahyhodonin.cz

www.clevertrust.cz
www.zahradec.cz
www.deall.cz
www.fansbase.cz
www.dokonalaprace.cz
www.autokrecek.cz
www.drhumor.cz
www.veto-stav.cz
www.modernilogo.cz
www.segamontok.cz
www.deathcore.cz
www.geomedia.cz
www.tatranhabartice.cz
www.blanikmilenovice.cz
www.stavimerd.cz
www.uzeniny-domu.cz
www.salonbelieve.cz
www.eurica.cz
www.janbruzenak.cz
www.betparta.cz

Na stránkách je nabízena zejména obuv. Na těchto doménách se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený (automatický) překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje. Název internetové stránky často ani neodpovídá  prodávanému sortimentu (v názvu internetové stránky je např. výraz „instalatérství“, prodávaným zbožím je však obuv). Registrátorem stránek je společnost 1API GmbH, Talstrasse 27, 66424 Homburg, Německo, držitelem zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese.

(19. 05. 2017)

———————————

newenergysaver.pro
cz.technoweek.info

Na webech je nabízen prodej zařízení na šetření spotřeby elektrické energie. Toto zařízení však energii nešetří, ale naopak ji spotřebovává. Může se navíc jednat o nebezpečný výrobek. V roce 2012 byl do systému RAPEX nahlášen výrobek Power Factor Saver, výrobek představoval nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože napětí na kolících po odpojení výrobku ze zásuvky bylo příliš vysoké. Internetové stránky jsou provozovány zahraničními osobami, konkrétně společností PROTECTSERVICE, LTD., se sídlem na Kypru (newenergysaver.pro), stránky cz.technoweek.info jsou provozovány společností WhoisGuard, Inc. se sídlem v Panamě.

(19. 05. 2017)

———————————

play.mobistos.com/lpx/CvQNE5zrXO 

Stránka láká na výhru v podobě iPhone7, z textu drobným písmem je ale patrné, že se ve skutečnosti jedná o předplatné prémiových SMS v ceně 99 Kč/týden. Provozovatel je podle textu na stránce subjekt sídlící v Singapuru, stránky jsou zaregistrované na subjekt sídlící v Panamě.

(02. 05. 2017)

———————————

www.cze-rb.com

Na stránkách jsou nabízeny sluneční brýle, údajně značky Ray Ban. Ze stránek není zřejmé, kdo je prodávajícím, místo kontaktních údajů je k dispozici pouze kontaktní formulář, informace o možnosti odstoupení od smlouvy a uplatnění reklamace nejsou zcela v souladu se zákonem. Stránky jsou registrované na subjekt sídlící v Číně.

(19. 04. 2017)

———————————

cz.top-battery-adapter.com 

Jedná se o internetový obchod nabízející akumulátory a adaptéry na notebooky. Jde zcela evidentně o  zahraniční web, jako kontakt má jen webový formulář a adresu uvádí: Rm 37, 2/F, Tsuen Cheng Center, Sai Lau Kok Road, Tsuen Wan, NT, HKSAR. Web je přeložen do češtiny zřejmě robotem, nákup zde se rovná riziku nákupu na ulici od neznámé osoby, možnost reklamace takřka nulová. Spotřebitelé v podnětech uvádějí, že si objednali adaptér (platba proběhla předem na účet přes Paypal), ze zahraničí jim byl poslán jiný typ adaptéru a dále už s nimi prodávající nekomunikuje.

(18. 04. 2017)

———————————

www.modniznacky.com

Důvod zveřejnění: Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Obchodní podmínky, stejně jako povinně uváděné náležitosti týkající se identifikace subjektu, zcela chybí. Doména je registrovaná v USA. Z činnosti sítě Evropských spotřebitelských center vyplývá, že doručované zboží není vždy v souladu s objednávkou, z důvodu nemožnosti identifikovat prodávajícího pak nelze uplatnit zákonný nárok na odstoupení od smlouvy.

(04. 04. 2017)

———————————

www.salesportal.cz 

Důvod zveřejnění: Z činnosti Evropského spotřebitelské centra při České obchodní inspekci vyplývá, že daná společnost ve větším měřítku nedodává objednané a již zaplacené zboží, případně řádně neřeší spotřebitelské reklamace zboží.  Na základě konciliační činnosti sítě Evropských spotřebitelských center se nedaří spotřebitelské stížnosti na tohoto podnikatele úspěšně řešit.

(09. 02. 2017)

———————————

centrum-akci.com/edu/pws/zacnete-plynule-hovorit-v-cizim-jazyce-nebo-100-vraceni-penez-zaruceno/

Důvod zveřejnění: Na stránkách je nabízen výukový program pro studium jazyků „multimediální internetová platforma interaktivních frází Fast Phrases“, nejsou zde však žádné informace o provozovateli a zcela chybí obchodní podmínky. Obrázek údajného majitele jazykové školy „Karla Lepiče“ pochází z pravděpodobně z fotobanky, stejně jako fotografie údajných spokojených zákazníků.

(23. 02. 2016)

———————————

www.optimaskpro.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost OptiMaskPro LLC se sídlem v USA. Na stránkách jsou sice  vyvěšeny všeobecné obchodní podmínky, ale zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům.

(27. 01. 2016)

———————————

www.magnufuel.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost Magnufuel LLC. sídlící v USA. Na stránkách zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům. Odpočítávání 15 minut pro objednání zboží za sníženou cenu začne po vypršení času znovu od začátku, totéž nastává při novém načtení stránky.

(27. 01. 2016)

———————————

www.realquit.com

Důvod zveřejnění: Podle informací na stránkách je prodávajícím společnost RealQUIT Inc., která sídlí v USA. Na stránkách zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace, informace o možnosti odstoupení od smlouvy neodpovídají zákonným požadavkům. Na úvodní stránce je představena údajná časově omezená zaváděcí nabídka, čas 15:59 min., který zbývá podle počitadla do jejího konce, se však obnovuje při každém novém načtení stránky, automaticky se také obnoví, když jej návštěvník stránky nechá jednoduše vypršet.

(07. 01. 2016)

———————————

www.nidora.com/cz/

Důvod zveřejnění: Na stránkách chybí řádné informace o možnosti a způsobu uplatnění reklamace. Chybí také řádná informace o právu na odstoupení od smlouvy. Přestože stránky jsou v českém jazyce a ceny uvedeny v českých korunách, jediná adresa podle informací přímo na stránkách je na společnost Global Diet Solutions LLC se sídlem v USA.

(28. 12. 2015)

———————————

www.giga-shop.com

Důvod zveřejnění: Internetové stránky jsou v  českém jazyce (jde zjevně o strojový překlad), ceny jsou uvedeny v českých korunách, provozovatelem je však společnost Giga FX Limited se sídlem na Seychelách. Obchodní podmínky jsou pouze v anglickém jazyce, chybí jasné identifikační a kontaktní údaje společnosti.
V případě zakoupení mobilního telefonu je zde uvedeno, že nemá označení CE a jakýkoliv nákup je na vlastní nebezpečí.

(30. 10. 2015)

———————————

www.valgomed.com

Důvod zveřejnění: Uváděný provozovatel Valgomed LLC sídlí v USA, odstoupení od smlouvy je v obchodních podmínkách upraveno v rozporu se zákonem, zcela chybí informace o možnostech uplatnění reklamace.

(30. 10. 2015)

———————————

www.never-grey-cz.com

Důvod zveřejnění: Provozovatel těchto webových stránek v českém jazyce, kde jsou prodávány výrobky za ceny v Kč, je společnost REACTIVATION PERIOD, která sídlí v USA (zjištěno pouze z databáze Whois), chybí jakékoliv identifikační a kontaktní údaje, žádné obchodní podmínky.

(30. 10. 2015)

2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena