SETKÁNÍ ZÁSTUPCŮ OBCHODNÍ INSPEKCE ČESKA A MAĎARSKA

(Praha, 30. červenec 2014)  Ve středu 23. července se uskutečnilo  jednání   zástupců dozorových orgánů nad trhem  Česka a Maďarska. Pozvání Mojmíra Bezecného, ústředního ředitele České obchodní inspekce, přijal  István Pintér, generální  ředitel Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság.

Ve středu 23. července 2014 se uskutečnilo pracovní setkání zástupců partnerského maďarského orgánu dozoru Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság vedené generálním ředitelem Istvánem Pintérem s ústředním ředitelem České obchodní inspekce Mojmírem Bezecným a dalšími zástupci ČOI.

Předmětem jednání bylo prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti dozoru nad jednotným trhem v návaznosti na uzavřenou Dohodu o spolupráci ze dne 7. 6. 2012. Zástupci obou dozorových orgánu diskutovali jak o aktuálních problémech  na tuzemském i maďarském trhu a způsobech  jejich řešení, tak i o různých formách konkrétní spolupráce a o možnostech vzájemné výměny informací. Věnovali se i otázkám vývoje legislativy v oblasti ochrany spotřebitele a jednotného trhu. V budoucnu je plánována i krátkodobá výměna expertů.

 


Celá zpráva zde:

dsc-0486.jpg (, 3,96 MB)

2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena