Svolávací akce na Renault Master III

(Praha, 9. duben 2014) Výrobce automobilů značky Renault oznámil, že svolává dodávkové vozy modelové řady MASTER III, a to konkrétně všechna vozidla s motorem M9T a převodovkou ZF4 nebo ZF4R vyrobená až do 10.10.2013. V České republice bylo těchto vozidel prodáno 242. Výrobce na základě několika klientských případů zjistil, že u tohoto typu vozidla hrozí za určitých okolností ztráta pevnosti spoje mezi kardanovou hřídelí a zadní rozvodovkou.

K závadě může dojít v důsledku ztráty 4 šroubů spoje mezi kardanovou hřídelí a zadní rozvodovkou. K povolení šroubů dojde v případě, že u daného vozidla došlo k vyosení dílů při jejich montáži a tím nedošlo ke správnému utažení daného spoje. Případnými dalšími následky mohou být riziko výskytu abnormálního hluku a ztráta pohonu zadních kol.

U svolaných vozidel bude z preventivního hlediska provedena kontrola dotčeného spoje mezi kardanovou hřídelí a zadní rozvodovkou. V případě chybějícího šroubu dojde k výměně všech čtyř šroubů a k jejich utažení na utahovací moment 115 Nm.

Majitelé uvedeného typu vozidla budou kontaktováni formou doporučeného dopisu s doručenkou (pokud je známa jejich správná doručovací adresa). Autorizované servisy společnost Renault kontaktuje prostřednictvím informačního systému ICM. Svolávací akce je v informačním systému ICM viditelná od 8. dubna 2014. Zvací dopisy jsou postupně rozesílány v průběhu prvního měsíce od spuštění svolávací akce.

Finálním cílem svolávací kampaně je zrevidovat a případně opravit 100 % svolávaných vozidel s minimálním splněním 90 % do 9 měsíců.

Za správnost:
Stéphane SAGHATELIAN
ředitel kvality a služeb pro ČR
Renault s.a.s.


Celá zpráva zde:
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena