Zahrada Čech – bezejmenné rostliny i chybný účet

(Ústí nad Labem, 12. dubna 2012) Tisíce zahrádkářů, chalupářů i kutilů využily prodloužený velikonoční víkend a ve dnech 4. – 8. dubna navštívily tradiční jarní výstavu Zahradu Čech. Kromě klasického sortimentu jako ovoce, zelenina, květiny, okrasné dřeviny, maso nebo uzeniny bylo možné na výstavišti v Litoměřicích koupit také drobné zahrádkářské potřeby, mechanizaci na údržbu zahrady či venkovní nábytek. Zda jsou při tomto prodeji dodržovány povinnosti a nejsou porušována práva spotřebitelů, ověřovali inspektoři ČOI. Po předchozím monitorování nabídky u jednotlivých stánků zkontrolovali 8 prodejců a porušení povinností zjistili u 5 z nich.

V průběhu dvou výstavních dnů monitorovali inspektoři České obchodní inspekce inspektorátu Ústeckého a Libereckého nabídku stánků na výstavišti v Litoměřicích a následně prověřili celkem 8 prodejců potravin, zahradní techniky, rostlin a textilu. Pochybení našli v 5 případech, například nabízené rostliny nebyly označeny jejich botanickým názvem a chyběly informace o jejich pěstování a ošetřování, textilní výrobků nebyly označeny cenou. K dalším zjištěním patřilo nesprávné účtování a používání úředně neověřeného měřidla.

Na základě zjištěných nedostatků uložili inspektoři ve čtyřech případech pokuty na místě v celkové výši 1 000 Kč.  Za použití úředně neověřeného měřidla zaplatil prodávající pokutu 500 Kč.

 


Celá zpráva zde:
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena