Nový ústřední ředitel ČOI

(Praha, 31. březen 2014)  Ústředním ředitelem České obchodní inspekce (ČOI) je od 1. dubna 2014 Ing. Mojmír Bezecný. Do této funkce byl vybrán 31. března 2014 na základě výsledků výběrového řízení, které vypsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu jako nadřízený orgán ČOI.

Za své základní priority nový ústřední ředitel označil mj. ochranu zdraví a bezpečnosti občanů, dohled na zájmy spotřebitelů a zajištění jejich práva na objektivní informace, pokud jde například o úvěry a případně nekalé obchodní praktiky.

„Pan Bezecný prošel nejlépe sítem náročného výběrového řízení. Věřím, že své kvality zúročí i v nové funkci. Očekávám, že Česká obchodní inspekce pod jeho vedením bude důrazně chránit zájmy spotřebitelů. Okamžitě jsem ho v této věci pověřil konkrétními úkoly,“ řekl ke jmenování nového ústředního ředitele ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Ing. Mojmír Bezecný (53 let), absolvent ekonomické fakulty na Vysoké škole báňské v Ostravě, je dlouholetým pracovníkem ČOI. Do svého jmenování byl téměř sedm let ředitelem jejího inspektorátu v Ostravě, předtím zástupcem ředitele a inspektorem ČOI.

Vzdělání si doplnil v Institutu pro místní správu v Praze v tematice protikorupční politiky ve veřejné správě a také na Justiční akademii Kroměříž, kde se zabýval oblastí trestněprávních a správních aspektů ochrany duševního vlastnictví.

Snímky ústředního ředitele ČOI, Ing. Mojmíra Bezecného ve vyšším rozlišení jsou ke stažení zde:


Celá zpráva zde:

ing-mojmir-bezecny-1.jpg (, 5,38 MB)

ing-mojmir-bezecny-2.jpg (, 5,98 MB)

ing-mojmir-bezecny-3.jpg (, 2,64 MB)

2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena