Rizikové výrobky

 

 Evropský systém včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích Safety Gate – nejnovější hlášení a týdenní přehledy nebezpečných výrobků v českém jazyce

 Informační stránka o nejčastěji zjištěném riziku u různých typů výrobků

 

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

ČOI zakázala nebezpečnou USB nabíječku pro iPhone

(Praha, 19. květen 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je USB nabíječka, která může znamenat pro spotřebitele riziko úrazu elektrickým proudem. Bylo nařízeno okamžité stažení výrobku z trhu. Jedná se o výrobek USB nabíječka OEM pro iPhone, na trhu se nacházel bez obalu a bez označení výrobce či dovozce. 

ČOI zakázala na trhu nabíječku NATEC, hrozí úraz elektrickým proudem

(Praha, 13. leden 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je USB nabíječka, která může být pro spotřebitele smrtelně nebezpečná. Výrobek se prodává pod názvem Nabíječka NATEC 2,1A 2xUSB. Česká obchodní inspekce zjistila, že při používání této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem.

ČOI zakázala na trhu hračku v podobě mluvícího papouška

(Praha, 11. leden 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že tuzemském trhu je výrobek, který představuje vážné environmentáln riziko. Jde o hračku na baterie „Mluvící papoušek“, značka Kids World, číslo modelu HL 505 HR, u které bylo zjištěno několikanásobné překročení maximálního limitu olova.
2023 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena