Rizikové výrobky

Zde je také k nahlédnutí:
systém nebezpečných nepotravinářských výrobků – Safety Gate (dříve Rapex, v angličtině)
týdenní hlášení nebezpečných výrobků v Safety Gate (dříve Rapex)

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

ČOI zakázala na trhu nebezpečné chrastítko pro děti

(Praha, 26. květen 2020) Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce pro spotřebitele hračka, která může znamenat pro nejmenší děti riziko. Jedná se o dětské chrastítko. Provedením příslušných zkoušek bylo zjištěno uvolnění některých malých částí, které by malé dítě mohlo vdechnout nebo polknout.

Nebezpečná hračka – zpívající drak

(Praha, 21. květen 2020) Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje a kontroluje nabídku a prodej hraček. Na trhu v ČR byla v nabídce pro spotřebitele nebezpečná hračka, která může znamenat pro nejmenší děti riziko. Jedná se o výrobek „Drak Čmoudík zpívající“. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

Nebezpečná hračka „Plysaky“

(Praha, 6. únor 2020) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byla v nabídce pro spotřebitele hračka – plyšová ryba, která může znamenat pro nejmenší děti bezpečnostní riziko.

ČOI zakazuje na trhu EU hračku „Penguin Race“

(Praha, 10. září 2019) Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává nebezpečné výrobky na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že je v nabídce hračka, která představuje riziko pro životní prostředí. Jde o hračku, která se prodává pod názvem Penguin Race.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena