Rizikové výrobky

 

 Evropský systém včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích Safety Gate – nejnovější hlášení a týdenní přehledy nebezpečných výrobků v českém jazyce

 Informační stránka o nejčastěji zjištěném riziku u různých typů výrobků

 

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

Nebezpečný vánoční řetěz s LED zdroji

(Praha 25. září 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je světelný řetěz s nevyměnitelnými LED světelnými zdroji, který může být pro spotřebitele nebezpečný. Jedná se o výrobek, který se prodává pod názvem 50L LED DECORATIVE LIGHTS, typ/číslo modelu je LED Světelný řetěz/H22-351-390.

Nebezpečný vánoční řetěz ve tvaru stromu

(Praha, 22. září 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je vánoční světelný řetěz ve tvaru stromu, který může uživateli způsobit vážný úraz elektrickým proudem. Tento řetěz se prodává pod názvem Strom svítící, typ/číslo modelu je LED Světelný řetěz/T17791K144.

Nebezpečná magnetická hračka

(Praha 10. srpen 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který představuje pro uživatele vážné riziko. Jedná se o magnetické tyče a kuličky, model ZA3366 (815), EAN 1401404743934.

LED nebezpečný světelný řetěz

(Praha, 20. červenec 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je nebezpečné elektrické zařízení, které se prodává pod názvem Světelný řetěz Karácsonyi jégcsap égösor.

Nebezpečná hračka na baterie

(Praha, 19. červenec 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je nebezpečná dětská hračka na baterie, která na pájeném spoji uvnitř hračky obsahuje nadlimitní množství olova a ve značení hračky chybí některé povinné údaje.
2023 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena