Rizikové výrobky

Zde je také k nahlédnutí:
systém nebezpečných nepotravinářských výrobků – Safety Gate (dříve Rapex, v angličtině)
týdenní hlášení nebezpečných výrobků v Safety Gate (dříve Rapex)

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

Nebezpečná hračka „Plysaky“

(Praha, 6. únor 2020) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byla v nabídce pro spotřebitele hračka – plyšová ryba, která může znamenat pro nejmenší děti bezpečnostní riziko.

ČOI zakazuje na trhu EU hračku „Penguin Race“

(Praha, 10. září 2019) Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává nebezpečné výrobky na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že je v nabídce hračka, která představuje riziko pro životní prostředí. Jde o hračku, která se prodává pod názvem Penguin Race.

ČOI zakázala nebezpečný vysoušeč vlasů

(Praha, 23. srpen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila nabídku a prodej nebezpečného vysoušeče vlasů značky Sencor. Při laboratorních zkouškách došlo k roztavení plastového krytu vysoušeče a tím se odkryly živé části elektrického obvodu. Uživatel se tak může při tavení krytu popálit nebo po kontaktu s živými částmi utrpět úraz elektrickým proudem.

ČOI zakazuje na trhu autíčko „Stunt Radio Control“

(Praha, 21. srpen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu se nabízí hračka „Autíčko STUNT RADIO CONTROL“. Hračka mnohonásobně překračuje obsah olova i kadmia oproti povoleným limitům. Také informace, že hračka není vhodná pro děti do tří let, je na obalu uvedena pouze v anglickém jazyce.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena