Rizikové výrobky

 

 Evropský systém včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích Safety Gate – nejnovější hlášení a týdenní přehledy nebezpečných výrobků v českém jazyce

 Informační stránka o nejčastěji zjištěném riziku u různých typů výrobků

 

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

ČOI zakázala na trhu nabíječku NATEC, hrozí úraz elektrickým proudem

(Praha, 13. leden 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je USB nabíječka, která může být pro spotřebitele smrtelně nebezpečná. Výrobek se prodává pod názvem Nabíječka NATEC 2,1A 2xUSB. Česká obchodní inspekce zjistila, že při používání této nabíječky může dojít vlivem nedostatečné izolace k úrazu elektrickým proudem.

ČOI zakázala na trhu hračku v podobě mluvícího papouška

(Praha, 11. leden 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že tuzemském trhu je výrobek, který představuje vážné environmentáln riziko. Jde o hračku na baterie „Mluvící papoušek“, značka Kids World, číslo modelu HL 505 HR, u které bylo zjištěno několikanásobné překročení maximálního limitu olova.

ČOI zakázala nebezpečný plavecký kruh

(Praha, 3. leden 2023) Česká obchodní inspekce zjistila, že na www.miniinthebox.com byla zveřejněna nabídka plovoucího sedadla, které může znamenat pro nejmenší děti závažné zdravotní riziko. Výrobek je nabízen pod názvem Inflatable Awning Baby Yacht.

ČOI zakázala na trhu nebezpečnou kempingovou svítilnu

(Praha 19. prosinec 2022) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o výrobek, který se prodává pod názvem Kempingová svítilna SOLAR ZOOM CAMPING LAMP, číslo modelu YD-3589. U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Česká obchodní inspekce nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.

Použitím pera 3D PEN-2 můžete přijít k úrazu

(Praha, 5. prosinec 2022) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o výrobek, který se prodává pod názvem Pero 3D PEN-2 + sada náplní 155m modrá, model 9620. U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem. ČOI nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.
2023 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena