Rizikové výrobky

ČOI stahuje z trhu pískací žábu kvůli ftalátům

(Praha, 26. únor 2018) Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda se na trhu nachází hračky, které mohou znamenat pro nejmenší děti vážné zdravotní riziko. Tentokrát objevila výrobek „Žlutá pískací žába“, který měl 400 krát více ftalátů, než je povolený limit.

Dětská nebezpečná hračka „Mini Kitty“

(Praha, 1. únor 2018) Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce pro spotřebitele hračka, která může znamenat pro nejmenší děti závažné zdravotní riziko. Jedná se o výrobek mňoukací pytlík „Mini Kitty in the Bag“.

Nebezpečná panenka

(Praha, 14. prosinec 2017) Česká obchodní inspekce se při svých kontrolách také zaměřuje na nebezpečné výrobky, které by mohly ohrozit zdraví spotřebitele. Na českém trhu objevila hračku, která může pro děti znamenat zdravotní riziko.

I hračka do vody může být nebezpečná

(Praha, 4. prosinec 2017) Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda se nachází na českém trhu hračka, která může znamenat pro děti bezpečnostní riziko. Inspektoři při kontrolách zjistili, že prodejci nabízí hračku „Nafukovací kladivo - DOIPHIN“, která obsahuje nadlimitní množství škodlivých látek.

Čelenka „Králíček“ je pro děti nebezpečná

(Praha, 18. října 2017) Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje, zda se v maloobchodní tuzemské síti nachází hračky, které by představovaly pro děti bezpečnostní riziko. Tentokrát zjistila, že je na trhu v ČR plastová svítící hračka Čelenka – Králíček. Baterky v hračce nejsou dostatečně zajištěné a po jejich vyjmutí je může dítě vložit do úst a polknout nebo vdechnout.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena