Rizikové výrobky

Zde je také k nahlédnutí:
systém nebezpečných nepotravinářských výrobků – Safety Gate (dříve Rapex, v angličtině)
týdenní hlášení nebezpečných výrobků v Safety Gate (dříve Rapex)

https://www.youtube.com/watch?v=ls0Xacih-i8

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

ČOI zakázala na trhu nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu

(Praha, 18. leden 2021) Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v ČR výrobek, který může být pro děti nebezpečný. Jedná se o dětskou teplákovou soupravu značky Yvon Fashion, která nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů. Pokud se při obvyklém používání tohoto výrobku utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte.

U nabíječky EMOS SMART4 může hrozit úraz elektrickým proudem

(Praha, 5. srpen 2020) Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v ČR v nabídce pro spotřebitele elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele vážné bezpečnostní riziko. Při zapojení výrobku do elektrické zásuvky a dotyku uživatele může dojít k zásahu elektrickým proudem. Jedná se o nabíječku baterií EMOS SMART4/N8168S.

Pryžová hračka se šňůrkou je nebezpečná

(Praha, 15. červenec 2020) Kontroly České obchodní inspekce zjistily další nebezpečný výrobek. Jedná se o hračku pryžové strašidýlko se šňůrou – PUFFER BALL, která může ohrozit bezpečnost dětí. ČOI nařídila zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu.

„Sliz“ obsahoval nadlimitní množství boru

(Praha, 10. červenec 2020) Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v nabídce hračku s nadlimitním obsahem boru. Při jeho nadměrném příjmu dochází k ukládání v těle a při velké dávce se toto zvýšené množství může projevit i akutními příznaky nevolností. ČOI nařídila zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu.

ČOI zakázala hračku „Doll Carrier“

(Praha, 26. červen 2020) Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování možného výskytu nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že v nabídce byla hračka, která může znamenat pro malé děti bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek kočárek „Doll Carrier“.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena