Rizikové výrobky

 

Systém rychlého varování pro nebezpečné nepotravinářské výrobky Safety Gate (dříve Rapex) – nejnovější hlášení a týdenní přehledy nebezpečných výrobků v českém jazyce

  Informační stránka o nejčastěji zjištěném riziku u různých typů výrobků

 

Zde jsou uvedeny výrobky, které v rámci své kontrolní činnosti zjistila ČOI na českém trhu:

ČOI zakázala na trhu výrobek připomínající potravinu

(Praha, 22. listopad 2022) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může být zaměnitelný s potravinou a může znamenat zvýšené riziko pro osoby se sníženými rozpoznávacími schopnostmi, zejména pro děti. Jedná se o napodobeninu hroznového vína z plastu, která se nabízí pod názvem EUROPALMS Green grapes with leaves, číslo modelu 83309251.

ČOI zakázala na trhu terénní autíčko na baterie

(Praha, 27. říjen 2022) Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu hračku, která výrazně překračuje povolený limit olova uvnitř výrobku. Jde o hračku na baterie – terénní auto, číslo modelu 69040 R/C. Bylo nařízeno okamžité stažení výrobku z trhu.

Respirátor značky SHOUHUDUN nesplňuje požadavky FFP2

(Praha, 21. říjen 2022) Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce respirátor, který nesplňuje požadavky kladené na respirátory typu FFP2 a nemůže uživatele účinně ochránit před pevnými částicemi ani kapalnými aerosoly. ČOI nařídila stažení tohoto výrobku z trhu.
2022 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena