Rizikové výrobky

Nebezpečná panenka

(Praha, 14. prosinec 2017) Česká obchodní inspekce se při svých kontrolách také zaměřuje na nebezpečné výrobky, které by mohly ohrozit zdraví spotřebitele. Na českém trhu objevila hračku, která může pro děti znamenat zdravotní riziko.

I hračka do vody může být nebezpečná

(Praha, 4. prosinec 2017) Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda se nachází na českém trhu hračka, která může znamenat pro děti bezpečnostní riziko. Inspektoři při kontrolách zjistili, že prodejci nabízí hračku „Nafukovací kladivo - DOIPHIN“, která obsahuje nadlimitní množství škodlivých látek.

Čelenka „Králíček“ je pro děti nebezpečná

(Praha, 18. října 2017) Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje, zda se v maloobchodní tuzemské síti nachází hračky, které by představovaly pro děti bezpečnostní riziko. Tentokrát zjistila, že je na trhu v ČR plastová svítící hračka Čelenka – Králíček. Baterky v hračce nejsou dostatečně zajištěné a po jejich vyjmutí je může dítě vložit do úst a polknout nebo vdechnout.

„Panáček fotbalista“ je další zakázaná hračka na českém trhu

(Praha, 13. září 2017) Na českém trhu byla nabízena dětská hračka „Panáček fotbalista“, která se prodávala bez povinného značení a informací pro uživatele. Tím, že se hračka dá rozložit na několik malých dílů a prodejci ji nabízeli a prodávali bez návodu i bez další zákonné dokumentace, byla hračka zakázána na českém trhu. Může dojít i k ohrožení zdraví malého dítěte.

Nebezpečná hračka – svítící svatozář

(Praha, 7. září 2017) Dětská plastová čelenka s knoflíkovými bateriemi, které jsou snadno odnímatelné, představuje pro děti bezpečnostní riziko. Česká obchodní inspekce objevila, že se v nabídce a prodeji nachází právě taková hračka – čelenka „Svatozář svítící“.

Nebezpečná hračka: Čertovské rohy – svítící

(Praha, 24. srpen 2017) Pokud se spotřebitel rozhodne koupit na tuzemském trhu dětskou hračku, která má název „Čertovské rohy plastové – svítící“, může dojít k ohrožení zdraví dítěte. Česká obchodní inspekce zjistila, že kryt, ve kterém se nachází knoflíkové baterie, může dítě lehce otevřít. Tím dochází k nebezpečné manipulaci, která může ohrozit zdraví dítěte.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena