Rizikové výrobky

Hračka „Robotická myš“ představuje riziko

(Praha, 2. červenec 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu byla v nabídce hračka „Robotická myš“, která obsahuje mnohonásobně větší množství olova a kadmia, než jsou povolené limity. ČOI nařídila její okamžité stažení z trhu.

ČOI stahuje z trhu svíčku v podobě rozpůleného vejce

(Praha, 24. červen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu byl v nabídce pro spotřebitele výrobek zaměnitelný s potravinou. Jedná se o svíčku, která má tvar, velikost a barvy rozpůleného vejce. Kvůli realistickému vzhledu může být výrobek nebezpečný pro malé děti.

Hračka „ROBO RYBA“ překračuje povolený limit olova a kadmia

(Praha, 20. červen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že se trhu nachází hračka, která představuje riziko pro děti i životní prostředí. Jde o hračku s názvem „ROBO RYBA“ nebo „ROBO FISH“. U hračky bylo potvrzeno mnohonásobné překročení množství olova a kadmia oproti povoleným limitům, což představuje závažné riziko.

Hračka želva překračuje povolený limit olova a kadmia

(Praha, 13. červen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce hračka želva, která představuje riziko pro životní prostředí. Konkrétně se jedná o mnohonásobné překročení množství olova a kadmia oproti povoleným limitním hodnotám. Dále může být riziková i pro nejmenší spotřebitele, jelikož na hračce není v českém jazyce žádné upozornění, že je nevhodná pro děti mladší tří let. Informaci v angličtině „Ideal for ages 3 to adult“ nelze považovat za varovné upozornění výrobce, že hračka je pro děti do tří let nevhodná. H...

Dětská mikina nesplňuje bezpečnostní požadavky

(Praha, 10. červen 2019) Česká obchodní inspekce nalezla na tuzemském trhu další dětské oblečení, které nesplňuje bezpečnostní požadavky. Jedná se o dětskou mikinu „V & T Plus“. U tohoto výrobku hrozí dětem riziko zachycení za šňůry v oblasti hlavy a krku.

Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky

(Praha, 24. květen 2019) Česká obchodní inspekce dlouhodobě sleduje výskyt nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že jsou nabízeny k prodeji dívčí plavky, které nejsou v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na dětské oblečení. Jedná se o produkt dívčí bikiny „FOR YOU“.

Hračka nebezpečná pro děti i životní prostředí

(Praha, 9. květen 2019) Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje nabídku a prodej výrobků, které mohou být pro malé děti něbezpečné. Tentokrát zjistila, že na vnitřním trhu je hračka Piano na baterie „Animal World“, která může být riziková nejen pro nejmenší spotřebitele, ale i pro životní prostředí.

ČOI objevila nebezpečné plyšové pejsky s mašlemi a brýlemi

(Praha, 18. duben 2019) Na trhu se objevily dvě hračky, které mohou být pro nejmenší děti nebezpečné. Jedná se o malé štěkající psy, jeden je s červenými mašlemi a druhý má brýle a klobouk. Inspektoři ČOI zjistili, že u obou hraček je možné otevřít bez použití nástroje bateriové pouzdro a vyjmout z něj tužkové baterie, které malé děti mohou vložit do úst a cucat je. Dále hračky obsahují malé části, jako je například rolnička s pružinkou, které mohou být pro děti rovněž nebezpečné. Výrobky také neobsahují informaci o věku dítěte, pro který jsou ...

„Svítící tyčinka“ je pro děti nebezpečná

(Praha, 12. březen 2019) Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce hračka, která může znamenat pro děti riziko. Jedná se o výrobek „Svítící tyčinka“. Česká obchodní inspekce nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena