Tiskové zprávy

Klíčové tiskové zprávy:

Aukce energií (zprostředkovatelé): 2020, 2019, 2018, dále: rady a tipy, dodavatele si vyberte bez prostředníků např. s pomocí kalkulátoru ERÚ
Pohonné hmoty: 2020, 2019, 2018, nebo celkové srovnání

Všechny vydané tiskové zprávy dle data zde:

Plynové tlakové lahve opakovaně vykazují nedostatky

(Praha, 14. květen 2021) Česká obchodní inspekce kontrolovala bezpečnost tlakových lahví s obsahem technických plynů, které se obvykle využívají k čepování limonád, piva nebo jiných nápojů. Inspektoři zkontrolovali 22 typů těchto výrobků a u 6 typů zjistili nedostatky.

ČOI kontrolovala internetová zařízení pro domácnost

(Praha, 13. květen 2021) Domácí spotřebiče ovládané přes internet jsou stále více populární a využívané. V minulém roce se Česká obchodní inspekce zaměřila na kontrolu „Zařízení IoT (Internet of Things)“, která jsou do těchto domácích spotřebičů namontována. ČOI u 21 hospodářských subjektů v postavení distributora zkontrolovala 22 výrobků a nedostatky zjistila u 2 výrobků.

Nebezpečná dětská židle „4 BABY“ byla zakázána na trhu

(Praha, 10. květen 2021) Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu v nabídce výrobek, který pro nejmenší spotřebitele představuje vážné riziko. Jde o vysokou dětskou židli s označením „4 BABY“. Výrobek nedosahuje požadovaných parametrů při hodnocení stability. Dítěti hrozí nebezpečí pádu ze stoličky. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

ČOI kontrolovala brýle pro sjezdové lyžování

(Praha, 3. květen 2021) Sjezdové lyžování je rozšířeným a oblíbeným zimním sportem. Pro uživatele to mimo jiné znamená mít spolehlivé vybavení, včetně bezpečných sjezdových brýlí. Česká obchodní inspekce se v minulém roce zaměřila na distributory, dovozce a výrobce, kteří uvádí tyto výrobky na trh EU. Na tuzemském trhu provedla 40 kontrol. Porušení právních předpisů zjistila při 20 kontrolách.

ČOI zakázala na trhu nebezpečnou dětskou zábranu

(Praha, 30. duben 2021) Česká obchodní inspekce zjistila v ČR nebezpečnou dřevěnou zábranu, která může pro nejmenší děti znamenat bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek Bezpečnostní zábrana s tmavým dřevem 111 – 118 cm značky PUPYhou. ČOI nařídila stažení výrobku z trhu.

V březnu nevyhověl jeden odebraný vzorek nafty

(Praha, 27. duben 2021) Česká obchodní inspekce kontrolovala v březnu jakost pohonných hmot. Celkem odebrala na tuzemských čerpacích stanicích 273 vzorků pohonných hmot a jakostním požadavkům nevyhověl 1 vzorek motorové nafty. Dále vydala zákaz prodeje na 2 239, 00 l pohonných hmot v hodnotě 66 946,10 Kč.

ČOI zakázala na trhu nebezpečnou cestovní nabíječku

(Praha, 23. duben 2021) Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou nabíječku, které může znamenat pro spotřebitele vážné bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek USB nabíječka, model GoGen ACH 100, 1xUSB, 1A. ČOI identifikovala u tohoto výrobku vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Česká obchodní inspekce nařídila stažení výrobku z trhu.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena