Tiskové zprávy

Archiv: 2019, 2018

„Sliz“ obsahoval nadlimitní množství boru

(Praha, 10. červenec 2020) Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v nabídce hračku s nadlimitním obsahem boru. Při jeho nadměrném příjmu dochází k ukládání v těle a při velké dávce se toto zvýšené množství může projevit i akutními příznaky nevolností. ČOI nařídila zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu.

ČOI prověřila kempy a občerstvení na Vltavě

(České Budějovice, 9. červenec 2020) Jihočeský inspektorát ČOI prověřil vodácké kempy a občerstvení na Vltavě. Během jediného dne byly zkontrolovány čtyři provozovny, v jednom případě zjištěno drobné pochybení, za to následně byla uložena pokuta ve výši 500 Kč. "Jednalo se o drobnost, kdy chyběl ceník alkoholických nápojů. Ale i to je povinností prodejce – seznámit spotřebitele s cenou nabízených výrobků. S kontrolami začínáme, jde nám především o to působit preventivně, ne dávat vysoké pokuty," dodává ředitelka krajského inspektorátu ČOI Mart...

ČOI v roce 2019 zkontrolovala 156 zařízení dětských hřišť

(Praha, 8. červenec 2020) Česká obchodní inspekce i v roce 2019 pokračovala v kontrolách dětských hřišť. V průběhu roku zkontrolovala v rámci kontrolní akce 156 zařízení dětských hřišť. U 5 z nich zjistila porušení zákona o technických požadavcích na výrobky a u dalších 36 zařízení byly zjištěny nedostatky, které vznikly až v důsledku jejich používání.

ČOI zajistila v roce 2019 padělky téměř za 152 milionů

(Praha, 3. červenec 2020) Česká obchodní inspekce v průběhu roku 2019 provedla celkem 1 701 kontrol, při kterých se zaměřila na nabídku a prodej padělaného zboží. Nedostatky zjistila v 1 257 případech a z toho ve 444 případech zaznamenala porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování padělků. V průběhu celého roku zajistila 57 576 kusů padělků, v hodnotě originálů ve výši 151 664 346 Kč. „Výsledky kontrol provedených v roce 2019 potvrdily, že nabídka a prodej padělaného zboží se stále vyskytuje. Nejvíce zjištění bylo v příhraničních oblastech ...

Část internetových prodejců stále užívá nekalé obchodní praktiky

(Praha, 1. červenec 2020) Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje dodržování zákona o ochraně spotřebitele v oblasti internetového prodeje. V 1. čtvrtletí 2020 provedla 164 kontrol a porušení právních předpisů zjistila u 142. „Výsledky kontrolní akce potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází neustále k vysokému počtu porušování práv spotřebitele. Stav za stejné období minulého roku se v podstatě nezměnil. Nedostatky dále přetrvávají zejména u poskytování kompletních informací o výrobcích a službách. Prodávající se často uchylu...

ČOI v prvním čtvrtletí letošního roku řešila 4 případy diskriminace

(Praha, 30. červen 2020) Projevy diskriminačního jednání jsou nežádoucím společenským jevem. Na tuto oblast se v 1. čtvrtletí 2020 zaměřila Česká obchodní inspekce, která kontrolovala, zda nedochází ze strany prodávajících k některé z forem diskriminace spotřebitelů. Celkem provedla 164 kontrol a podezření na diskriminaci zjistila ve 4 případech. To je téměř o polovinu méně než ve stejném období minulého roku.

ČOI zakázala hračku „Doll Carrier“

(Praha, 26. červen 2020) Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování možného výskytu nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že v nabídce byla hračka, která může znamenat pro malé děti bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek kočárek „Doll Carrier“.

ČOI v Jihlavě zajistí i nadále osobní poradenství

(České Budějovice, 25. červen 2020) Inspektorát Jihočeský a Vysočina se příští týden sestěhuje do jednotného sídla a to v Českých Budějovicích. Organizační změna je především z důvodu zefektivnění činnosti regionálního inspektorátu ČOI. Spotřebitelé o osobní poradenství ze strany inspektorů nepřijdou, kontrolní činnost nebude nijak omezena.
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena