Tiskové zprávy

Archiv: 2019, 2018

ČOI zakázala na trhu nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu

(Praha, 18. leden 2021) Česká obchodní inspekce zjistila na trhu v ČR výrobek, který může být pro děti nebezpečný. Jedná se o dětskou teplákovou soupravu značky Yvon Fashion, která nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů. Pokud se při obvyklém používání tohoto výrobku utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte.

Porušování zákazu prodeje alkoholu mladistvým není na ústupu

(Praha, 4. leden 2021) Česká obchodní inspekce kontrolovala ve 3. čtvrtletí 2020 dodržování zákonů týkajících se prodeje alkoholu a tabáku. V rámci kontrolní akce ČOI provedla celkem 1 931 kontrol. Z toho porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zjistila ČOI ve 173 případech, kdy přibližně 80 % případů se týkalo porušení zákazu prodeje alkoholu mladistvým.

Zákon o prodejní době v maloobchodě se sice 1. ledna opět neuplatní, ale s nákupy na Nový rok přesto počítat nemůžeme

(Praha, 31. prosinec 2020) Česká obchodní inspekce reaguje na četné dotazy ze stran spotřebitelů, podnikatelů i novinářů a vysvětluje, že zákon o prodejní době v maloobchodě se zítra, tedy 1. ledna 2021, opět neuplatní, avšak i přesto je nutné myslet na aktuální opatření Vlády ČR a počítat s tím, že si na Nový rok spotřebitelé přesto nenakoupí.

Známe již 1 000 rizikových webů, kterým je lepší se vyhnout

(Praha, 22. prosinec 2020) Česká obchodní inspekce již pátým rokem vede seznam rizikových stránek, které jsou zpravidla anonymní, či dokonce podvodné, a je lepší se jim vyhnout. Letos před Vánoci již tento počet stránek, před kterými varujeme, překročil magické číslo 1 000. „Česká obchodní inspekce nemá zákonnou pravomoc rizikové či podvodné weby přímo zablokovat, může však pokutovat provozovatele pro porušení zákonů v dozorové kompetenci ČOI. Provozovatelé těchto rizikových webů jsou zpravidla anonymní nejen pro spotřebitele, ale i pro Českou ...

Padělky ve velkém množství na tržnici ve Vyšším Brodě i v době nouzového stavu

(České Budějovice, 21. prosinec 2020) Česká obchodní inspekce pro Jihočeský kraj a Vysočinu provedla dne 16. 12. 2020 ve spolupráci s cizineckou policií mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě, která byla zaměřena na nabídku, prodej a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví, tedy padělků. Inspektoři v rámci kontrol 2 stánků, kdy si zjednali vstup do těchto stánku prostřednictvím přizvané osoby – zámečníka, zabavili celkem 1 976 kusů výrobků v celkové hodnotě originálů 8 469 370 Kč, u nichž bylo pojato po...
2017 © Česká obchodní inspekce, Všechna práva vyhrazena